Vždycky měl rád čísla. Proto Petr Jelínek vystudoval ekonomku a informatiku. Když se školami před časem skončil, coby absolvent měl velmi pohodlnou pozici. "Chtěl jsem jít dělat audit a nebyl to problém. Nejprve jsem byl na stáži v KPMG a pak jsem tam i zůstal," vypráví Petr s tím, že byl ale i na pohovoru v EY, a mohl si tak vybírat.

V podobné situaci jsou dneska tisícovky dalších absolventů i již zkušených auditorů. Mohou si vybírat a firmy se o ně přetahují. Nabízejí jim stáže, rychlý rozjezd kariéry nebo třeba i bicykl. Přesto mají personalisté ve velké čtyřce (tedy Deloittu, EY, KPMG a PwC) i v dalších, menších poradenských společnostech plné ruce práce se sháněním lidí. V posledních měsících se totiž v Česku rozhýbal po dlouhou dobu ustálený trh s auditorskými službami a po auditorech je velká poptávka.

"Je tady daleko víc tendrů velkých firem a tomu se musí logicky přizpůsobit auditorské společnosti. Máme případy, kdy třeba v bankovním sektoru došlo u tří největších skupin ke změně auditora v relativně krátké době," říká Jindřich Vašina, partner KPMG Česká republika odpovědný za audit. V praxi to pak znamená, že v jedné firmě najednou potřebují najít třeba sto lidí na audit a v jiné pro ně zase v danou chvíli nemají dost práce. To samozřejmě vede k velkým tlakům uvnitř firem, které audit provádějí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.