Letos žádné obří obrazovky, žádná srocení lidu na náměstích, žádná euforie. Čeští hokejisté na mistrovství světa zklamali naděje národa, který si ústy televizních komentátorů už mnoho let říká "hokejový". Nebude nám tohle každoroční emocionální národní vybuzení chybět? Nepřinese to časem nějakou "národní frustraci"? A vrátí se ještě někdy staré dobré časy?
Hokej byl v minulosti jedním z definičních vymezení české národní existence. Češi možná uměli vyrábět auta, sklo a bižuterii, ale hlavně uměli hrát hokej. Umějí ho hrát i dnes, ale už nám v tom umění ve srovnání s ostatními něco chybí. Už před pár lety o tom mluvil nejlepší český hráč všech dob Jaromír Jágr, když v souvislosti s dobrými výsledky národního týmu hovořil o "zázraku", který neodpovídá skutečnému stavu českého hokeje. Letos, při analýze neúspěchu, to potvrdil i šéftrenér Českého svazu ledního hokeje Slavomír Lener. Proč zaostáváme za ostatními, je zřejmé: zapomněli jsme na mládež, na výchovu, na to, že o tradici se musí pečovat, musí se rozvíjet a navazovat na ni, jinak chřadne a může i zemřít.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru