Stále více sportovců se v poslední době ocitá ve sporu s finančními úřady, které po nich chtějí doplatit nemalé částky na daních. Nejznámějším příkladem je fotbalista pražské Sparty David Lafata, kterému finanční úřad vyměřil pokutu přes milion korun. Lafata se proti rozsudku Krajského soudu v Českých Budějovicích odvolal a nyní se čeká na vyjádření Nejvyššího soudu.

Zákona, který by právní postavení sportovců jasně definoval, se však hráči kolektivních sportů jen tak nedočkají. Ministerstvo školství, jež nový zákon o sportu připravuje, přiznalo, že se jím bude zabývat až příští vláda. Ta současná už ho vzhledem k blížícím se volbám nestihne schválit. Původně přitom měly být hlavní body nového zákona představeny už na konci loňského roku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.