Osmatřicetiletý brněnský podnikatel David Rusňák, zakladatel a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG, se ve veřejném prostoru prezentuje nejednoznačným způsobem. Nejdříve jako úspěšný byznysmen a velkorysý mecenáš, podruhé je líčen coby zákulisní šíbr, jenž zpovzdálí řídí brněnskou buňku hnutí ANO. Teď ale hlavně jako člověk, který se měl zaplést do nezákonných úniků informací z policejních spisů.

Celá věc je propírána i kvůli tomu, že Rusňákova manželka je za hnutí ANO v Brně radní a jeho tchyně Alena Schillerová náměstkyní ministra financí.

Dva dny předtím, než se objevila zpráva o tom, že Rusňák je spolu s dalšími trestně stíhán, Rusňákova nadace v pražském chrámu Cyrila a Metoděje sponzorovala koncert u příležitosti nedožitých 85. narozenin kardinála Miloslava Vlka. Nadace DRFG, které nyní šéfuje někdejší místopředseda KDU-ČSL David Macek, sponzoruje i festival Meeting Brno, vzdělávání dětí v oblasti finanční gramotnosti a chlubí se tím, že propojuje byznys s křesťanským sociálním učením.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.