Náznaky, že události posledních dnů mohou vyvolat v hnutí ANO nějakou rebelii, byly liché. Projevy nesouhlasu, vyvolané průběhem vládní krize, odhalením praktik Andreje Babiše při ovlivňování médií nebo zásahy do sestavování volebních kandidátek, utichly v samém zárodku.

Hnutí se naopak semklo. Europoslanci za ANO Pavel Telička a Petr Ježek, kteří po Babišovi žádali vysvětlení jeho schůzek s novinářem Markem Přibilem, a dokonce vyzvali předsedu k odchodu z vlády, po schůzce s Babišem ztichli. Poslanec Ivan Pilný, který si ještě nedávno kvůli obavě o pozici lídra na hradecké kandidátce stýskal, že se v hnutí objevila spousta lidí, u nichž ambice převládají nad zkušenostmi, a že už ho to nebaví, se za Babišovy pomoci stal lídrem na Vysočině a nejspíš bude i ministrem. A dosavadní "enfant terrible" Babišova hnutí, středočeská hejtmanka a teď i dvojka na kandidátce ve středních Čechách Jaroslava Pokorná Jermanová, nyní říká: "My, kteří se pohybujeme uvnitř hnutí, víme, že má pan předseda velkou podporu v hnutí, všichni za ním stojíme. V tuto chvíli pro nás, pro hnutí, je to signál, že se máme víc semknout a jít za cílem, který jsme si vytyčili."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.