Nový vlastník vršovického fotbalového stadionu Eden v Praze − čínská skupina CEFC − překazil plány společnosti Hochtief. Ta chtěla v těsném sousedství stadionu v nejbližších dnech zahájit výstavbu devítipodlažního domu se 160 byty. Pozemky, na nichž má bytový projekt vyrůst, si však nárokuje právě majitel stadionu a také fotbalové Slavie. Argumentuje tím, že je má pronajaté od jejich vlastníka, spolku SK Slavia Praha. Se stejným spolkem však má nájemní smlouvu uzavřenou i Hochtief.

V článku se dále dozvíte

  • Čínská skupina CEFC se přetahuje o pozemky před stadionem Eden se stavební společností Hochtief.
  • Obvodní soud pro Prahu 10 vydal předběžné opatření. Hochtief tak před stadionem fotbalové Slavie nesmí zahájit výstavbu, dokud nebude jasné, kdo má na pozemky skutečně nárok.
  • CEFC chce před Edenem rozšířit sportovní areál. Zvažuje také výstavbu parkovacího domu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru