Když nynější šéf ostravského holdingu Vítkovice Machinery Group Libor Witassek popisuje současný stav této strojírenské skupiny, sáhne raději rovnou po lékařském příměru. "Máme za sebou prvních šest měsíců na jednotce intenzivní péče. Nyní nastává přesun na jiné oddělení, ale firma je stále ještě dost nemocná," říká v rozhovoru pro HN. Sám Witassek do Ostravy přišel loni v létě, aby firmu patřící miliardáři Janu Světlíkovi vytáhl z problémů a postavil ji zpátky na nohy.

"V Praze se o nás už dávno říkalo, že jsme skoro pod drnem. Snažíme se všem dokázat, že to zdaleka tak není," říká generální ředitel jedné z největších strojírenských skupin v České republice. O tom, že to firma, která stále zaměstnává okolo 5500 lidí, ještě nemá "za sebou", musí přesvědčit nejen své obchodní partnery, ale hlavně financující banky a také investora, kterého společnost hledá.

V článku se dále dozvíte

  • Skupina Vítkovice Machinery Group loni prodělala jednotky miliard korun.
  • V letošním roce se chce postavit zpátky na nohy a dostat se do zisku.
  • V současnosti je sice holding stabilizovaný, nalezená rovnováha je ale i kvůli velké závislosti na bankách poměrně křehká.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru