Hledání nového ministra financí po Andreji Babišovi by mohlo skončit až rozpadem nynější vládní koalice. V hnutí ANO roste nespokojenost s chováním premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, který včera odmítl hned dva návrhy ANO na Babišovy náhradníky.

"Neumím si moc představit, že kdyby pan premiér odmítl další jméno, že budeme u toho statovat," řekl HN místopředseda ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec, který byl jedním z těchto dvou adeptů. Druhým byla Babišova náměstkyně Alena Schillerová. Samotný Babiš zatím dává najevo, že chce, aby jeho hnutí zůstalo ve vládě, zároveň ale také naznačuje, že mu dochází trpělivost: "Pan premiér nechce vládní krizi řešit, hledá jen zástupné důvody, nechápu, proč naše kandidáty odmítá, když se v koaliční smlouvě jasně říká, že má náš návrh respektovat."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.