Angela Merkelová má důvod slavit. Její křesťanští demokraté v neděli vyhráli volby v nejlidnatější spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, která byla po dlouhá léta politickou baštou sociálních demokratů. Neúspěch už ve třetí zemi v řadě tlumí nadšení, které v SPD zavládlo po začátku letošního roku, kdy si do svého čela postavila Martina Schulze jako nového lídra pro zářijové volby do Bundestagu. Schulzova výřečnost a temperament nestačily, aby se mohl prosadit vůči trpělivosti Angely Merkelové, která podobně jako proti šéfovi sociálních demokratů dokázala v minulosti uspět proti řadě svých politických konkurentů. A jak napsal komentátor listu Hannoversche Allgemeine Zeitung: Schulz to teď má oficiálně. Různá poselství o sociální spravedlnosti nestačí.

Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru