Přední české inženýrské firmy mají na dosah obří zakázku v Iráku. Konsorcium v čele se společností Technoexport podnikatele Tomáše Plachého jedná o rozšíření velké rafinerie na jihu této země. Cena by se mohla vyšplhat až na 300 milionů dolarů, tedy přes 7,3 miliardy korun. Šlo by tak o největší český kontrakt v poválečném Iráku.

"Jedná se o další etapu rozšíření rafinerie v Basře. Nyní je ale potřeba vyřešit financování celého projektu, diskutujeme o tom s několika bankami v Česku i v zahraničí," řekl HN Plachý, majitel skupiny Safichem Group, do které Technoexport spadá. Pokud by nakonec tato firma zakázku získala, pravděpodobně by se na ní podílela jako lídr konsorcia spolu s brněnskými společnostmi Unis, Prokop Engineering a dalšími.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.