Dvě velké stavební firmy se dohadují kvůli zakázce na modernizaci českobudějovického letiště za více než 400 milionů korun. Společnosti Hochtief vadí, že byla vyřazena z tendru, zatímco vítězná Geosan Group nikoliv. Veřejnou zakázku Jihočeského kraje nedávno předběžně pozastavil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), postup kraje prověřuje i policie.

Hochtief sice v soutěži nabídl nejnižší cenu, byl však vyřazen, protože použil starou referenci. Prokázání kvalifikace v oblasti letištní technologie doložil zakázkou společnosti Techniserv, jež byla starší než pět let. To je v rozporu se zákonem.

Z právní analýzy advokátní kanceláře KŠD Legal, kterou si nechal Jihočeský kraj vypracovat, nicméně vyplývá, že stejnou referenci použil i Geosan. Ten ale vyloučen nebyl a nakonec s cenou 418 milionů v tendru zvítězil společně s firmou Habau CZ. "Je to jeden z důvodů, proč jsme se obrátili na antimonopolní úřad," řekl mluvčí Hochtiefu Michal Talián.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost Hochtief byla ze soutěže o modernizaci letiště v Českých Budějovicích vyloučena kvůli staré referenci.
  • Právní analýza však ukazuje, že stejnou referenci použila také firma Geosan Group. Ta ale vyloučena nebyla a celý tendr nakonec vyhrála.
  • Geosan se brání tím, že na rozdíl od svého konkurenta měl v nabídce ještě jednu referenci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.