Většina studentů už ví, jak dopadla v prvních jednotných přijímacích zkouškách a zda je na jejich vysněné střední školy s maturitou přijmou. Přestože letos už nestačily výsledky ze základní školy a všichni museli povinně psát test z matematiky a češtiny, tragédie se nekoná. I na učilištích, kam se tradičně hlásí horší žáci, berou skoro všechny, kteří se přihlásili.

"Nevzali jsme opravdu jen pár nejhorších. Ale viděl jsem, že řada škol neměla ani jednoho nepřijatého," uvádí ředitel Střední průmyslové školy Třebíč Zdeněk Borůvka.

Na přijetí do oboru mechanik elektrotechnik u nich stačilo 15 bodů ze 100, na autotronika 16 bodů. Podobné to bylo také na ostatních učebních oborech s maturitou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.