Napůl v polích, napůl v lesích, pár kilometrů od jihozápadní hranice Lucemburska s Německem leží střežený areál. Jeho součástí je třeba zámek, v němž se v dubnu 1955 narodil nynější lucemburský velkovévoda Jindřich I. Avšak dynastická historie není tím, co jej činí výjimečným − tím jsou výkonné, monumentální antény, z nichž každá míří do vesmíru na některý z desítek satelitů, jež tam společnost SES má. Firma, v níž má dodnes rozhodující slovo lucemburská vláda, je jedním z největších globálních poskytovatelů satelitní sítě. Díky jejím družicím sleduje doma televizní kanály přes 300 milionů rodin, včetně českých uživatelů služeb typu CS Link.

"Tržní hodnota naší společnosti je zhruba osm miliard eur," říká Markus Payer, viceprezident SES, který má na starosti komunikaci koncernu o patnácti stovkách zaměstnancích. Jedním z nich je rodilý Čech s příznačným jménem Tomáš Český. "Pracuji tu už téměř dvacet let, za pár dní mířím do důchodu," usmívá se statný šedesátník, který se v lucemburské společnosti stará o to, aby všechny satelity vysílaly signál ve stanoveném pásmu a nerušily jiná zařízení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.