Exportní pojišťovna EGAP letos plánuje zisky v řádu stovek milionů korun. Státní instituce by se tak měla dostat do plusových čísel poprvé od roku 2010. Nebýt projektu na výstavbu turecké elektrárny Adularya, mohla v něm být už minulý rok.

"Loňská ztráta 1,25 miliardy byla způsobena primárně tvorbou rezerv, a to nejen na případ výstavby elektrárny Adularya v Turecku. Ty činily 3,1 miliardy, což je 20 procent z pojištěné částky," řekl v rozhovoru pro HN generální ředitel EGAP Jan Procházka. "Ano, mohli jsme být v zisku. Ale nemá cenu hrát na nějaké kdyby," dodává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.