Kurz eura vůči dolaru se už více než dva roky nachází v pásmu zhruba mezi 1,05 a 1,15 dolaru za euro. V posledním půlroce se držel spíše ve spodní části tohoto pásma, tedy na straně silnějšího dolaru. V posledních týdnech si ale polepšilo euro, když se kurz vyšplhal k 1,10 dolaru za euro. Kurz se tedy dostal do středu koridoru a nejedná se o žádný extrém.

Nyní je otázkou, zda je nedávné posílení eura spíše dočasného charakteru, nebo ne. Pro nejbližších několik měsíců nelze vyloučit, že si dolar opět o něco polepší. Silná dubnová data z trhu práce naznačila, že by se s nástupem druhého čtvrtletí měl stát minulostí tradičně slabý vstup americké ekonomiky do nového roku. Míra nezaměstnanosti v dubnu vyrovnala předkrizové minimum 4,4 procenta. A i když mzdový vývoj zatím zaostává za očekáváním, američtí spotřebitelé své ekonomice důvěřují. Zda se to projeví i v maloobchodních tržbách, ukážou dnešní data za duben. Věříme, že ano.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?