Vrcholem nedělní aukce, pořádané síní Adolf Loos Apartment and Gallery (ALAG) v pražském Mánesu, bude obraz Františka Kupky Prisme. Autor na něm začal pracovat před první světovou válkou, dokončení je však datováno rokem 1947. Přímo od Kupky plátno zakoupil v roce 1951 jeho pařížský galerista Louis Carré, jenž prodal Kupkova díla do světových galerií a nadací.

ALAG, jež vede žebříček nejdráže prodaných děl v českých aukcích po roce 1989 s dalším Kupkovým obrazem, Série C I (Protihodnoty), prodaným za 62 milionů korun, posílá Prisme do květnové aukce s vyvolávací cenou 49 milionů korun.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se