Certifikace BREEAM a LEED jsou již několik let standardem takřka u každého nového významného kancelářského a retailového developerského projektu. Navíc mnoho majitelů chce pro své budovy získat certifikát i zpětně − především prostřednictvím metodiky ­BREEAM In Use. Bohužel nájemci při hledání nových prostor většinou nejsou schopni vyhodnotit rozdíly mezi zmiňovanými metodikami a certifikáty.

Hlavním důvodem je to, že vzájemná konkurence mezi systémem BREEAM a LEED nevyvíjí dostatečný tlak na developery a majitele nemovitostí. Výsledkem je, že takřka každé nové kancelářské či obchodní centrum ve středu Prahy dosáhne alespoň na základní stupeň certifikace, aniž by mělo nějaké nadstandardní "zelené" prvky. V případě BREEAM in Use je dokonce systém tak jednoduchý a cenově dostupný, že v mnoha případech pro získání certifikátu ani nemusí dojít k úpravám budovy. Certifikát má pak jen stěží jiný význam než marketingový.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru