Svého času z nich šel strach, neboť v poválečné německé politice se žádná nahnědlá parta tak daleko nedostala.

Protiuprchličtí křiklouni v čele s Frauke Petryovou se před půldruhým rokem podle průzkumů těšili přízni až čtvrtiny voličů. AfD požadovala okamžité vybudování zátarasů před uprchlíky, jakož i bezodkladné deportace nejlépe všech, kteří už přišli − hlavně pak ale "mladých, ze řetězu utržených muslimů, kteří jen přijeli, aby tu mohli znásilňovat a vraždit", jak třeba zaznívalo a potlesk vyvolávalo na sjezdech AfD. Tenhle konkrétní výrok se bouřlivých ovací dočkal na stranickém srazu v Berlíně ještě v polovině letošního března. Alternativa, kterou Alternativa nabízela a dále nabízí, spočívá v salonním rasismu. Což je ještě slušně řečeno.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru