Vždy jsem považoval Česko za zemi, kde existují nepřekročitelné meze. Třeba jako fakt, že to nejstabilnější a nejhodnotnější, co máme, je ústava. Tedy dokument, který formuje náš stát jako takový a formuje i nás jako svobodné občany, kteří mohou říct, že "mají na něco právo". Ústava je nejvyšší zákon země, který za jakékoliv situace bdí nad tímto národem, bez ohledu na aktuální vládu a nejvyšší ústavní činitele. Prezident, premiér i parlament jsou pro ústavu "pouze" písmena v textu. Formuje jejich postavení a dává jim mantinely působení. Bez zbytečných "ale" a "co kdyby".

Před 8. květnem se toho v nejvyšších partech politiky stalo hodně. Ukazovalo se hůlkami, měnily se názory a návrhy, objevovaly se nahrávky… To vše je dnes nepodstatné. Prezident republiky totiž svým jednáním naši (tedy mou i vaši) ústavu pošlapal. A to přestává veškerá legrace. O vyjádření prezidenta Zemana, že ministra financí neodvolá kvůli koaliční smlouvě, si můžete dopodrobna přečíst na všech zpravodajských serverech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru