Pro část lidí je sledování politiky mučivou posedlostí. Potřebují vědět všechno hned a všude. Zajímají je nové informace, názory i spekulace. A hlavně dávají právě probíhajícím událostem zásadní, ba téměř osudový význam.

Proto se dívají na ty, které politika tak moc nezajímá, skrz prsty. Když se vás zeptají, co říkáte poslední tiskové konferenci Sobotky (nebo Babiše či Zemana, to je jedno), a vy odpovíte "Nedíval jsem se, protože na tyhle šaškárny nemám chuť ani čas!", vytřeští na vás překvapeně oči. A hned pak vám s pocitem morální převahy začnou vysvětlovat, jak je váš přístup občansky neodpovědný a možná i nebezpečný, protože kdyby to řekl každý, tak se může stát, že se jednoho dne probudíme do světa, kdy my a naše děti… atd., pokračování jistě znáte.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Politika v přímém přenosu je pro své diváky stejnou prokrastinací jako hraní počítačových her. Nemáme povinnost sledovat každé hnutí mysli, které politici vypustí z úst. Budoucnost patří těm, kteří neskuhrají nad politikou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru