Měl jsem měsíc před maratonem a ten den mě čekal jeden z nejdelších tréninků. Sportovní aplikace na mém mobilu mi naplánovala běh dlouhý 33 kilometrů, a tak jsem vyrazil do parku na pražské Ladronce a začal ukrajovat jeden kilometr za druhým. Ke konci třetí hodiny mého snažení, a v tu chvíli spíše trápení než radostného běhu, mě zastavila rychle nastupující celková slabost.

Musel jsem se položit do trávy a opřít obě nohy o kmen stromu rostoucího těsně vedle cesty. Kdybych to neudělal, tak jsem skoro jistě omdlel. Nechtěl jsem vypadat příliš nápadně a doufal jsem, že si mě nikdo nevšimne. Přesto se během chvíle přihnal běžec a zeptal se, zda něco nepotřebuju. Poděkoval jsem a uvědomil si, že Ladronka je možná docela bezpečným místem, ale extrémní tréninkové dávky a následné závody už nemusí být v mém středním věku tou optimální cestou ke zdraví.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru