Bob Graham, hoteliér z anglického Keswicku, působí na dochovaných černobílých fotkách jako veselá kopa a chlapík do nepohody. Štíhlá postava, rozložitá ramena, koutky rtů povytažené v lehce sarkastickém úsměvu, plandavé kalhoty a vojenská košile. Je ovšem možné, že nejde o košili, ale o proslulý vrchní díl pyžama, patřící ke Grahamovu legendárnímu výkonu, který podal 12. června 1932 na vršcích Jezerní oblasti severozápadní Anglie. Kabátek s kapsami napěchovanými vejci natvrdo, chlebem, ovocem a sladkostmi od té doby patří k hrdinskému eposu o výkonu, jímž Graham založil tradici extrémního ultramaratonu ve tvrdých běžeckých podmínkách.

Na začátku se dobrodruh a furiant Graham vsadil, že v den svých 42. narozenin, během pouhých čtyřiadvaceti hodin, zdolá všech dvaačtyřicet okolních horských vrcholů. Nebyl samozřejmě první, kdo zde stoupal horskými stezkami, aby potom klesal strmě dolů. S romantismem, jenž pěstoval obdiv k divočině, už koncem 19. století lákala horská scenerie gentlemany, aby se poměřili s osamělou hornatou krajinou, většinou sledováni pouze veverkami, skalními orly a luňáky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.