Microsoft ukázal Windows 10 S pro školy

Microsoft ztrácí pozici v amerických školách, kde počítače s Windows tvoří už jen pětinu prodávaných zařízení. Proti trojnásobně populárnějšímu ChromeOS proto staví novou verzi Windows 10. Windows 10 S jsou omezené na aplikace z Windows Store, ale mají snadnou hromadnou správu a omezené možnosti uživatelů zasahovat do systému, což má usnadnit jejich používání ve školách a zaručit větší životnost zařízení. Windows 10 S budou dostupné na levných noteboocích. Jejich omezení ale zahrnují také nemožnost změnit výchozí webový prohlížeč Edge a vyhledávač Bing.

YouTube je hezčí a o něco rychlejší

Google spustil přepracovanou verzi YouTube na webu, dostupnou na adrese youtube.com/new. I desktopová varianta největšího videoserveru na světě má moderní vzhled a rychleji se vykresluje také na starších počítačích. Novinky ve vzhledu jsou patrné na první pohled, viditelnější jsou například tlačítka přihlášení k odběru různých programových kanálů. Google přepracoval také vnitřní infrastrukturu YouTube a slibuje rychlejší testování a zavádění nových funkcí a úprav vzhledu webové verze. O spuštění nových služeb, jako je YouTube Red, pro české uživatele ale zatím nemáme zprávy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru