Tak si to shrňme: v úterý v noci a ve středu ráno stíhala jedna policejní razie druhou. Návštěvu dostali na pražském Strahově, kde sídlí Fotbalová asociace ČR (FAČR), na pražském magistrátu, na ministerstvu školství i v FK Jablonec, v klubu, který léta patřil šéfovi asociace Miroslavu Peltovi.

Podle dosud známých informací se akce týká přerozdělení dotací ze strany ministerstva školství pro rok 2017. Mezi nimi by mohla výlučnou roli hrát i rekonstrukce stadionu na Strahově, na kterou přispěly jak fotbalová asociace, tak i ministerstvo a magistrát. Obviněny měly být tři osoby − zmíněný předseda Pelta, náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, ještě jedna fyzická osoba a asociace jako spolek. Vysvětlení ale podávali policistům i ministryně Kateřina Valachová, předseda České unie sportu, vlivný lobbista a člen ČSSD Miroslav Jansta, šéf odboru sportu na ministerstvu Zdeněk Bříza, pražský sociálnědemokratický zastupitel a poradce ministryně školství Karel Březina a jeho kolegyně Soňa Fáberová. Na Strahov dorazil i bývalý ministr školství Marcel Chládek, který později působil ve službách FAČR. Tak trochu moc jmen, která známe spíš z politiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru