Zadavatelé veřejných zakázek mají od října loňského roku volnější ruce při rozhodování, komu zakázku přiklepnou. Nemusí se řídit nejnižší cenou a uchazeče, jenž není spolehlivý, mohou ze soutěže vyloučit. To jim umožňuje nový zákon o zadávání veřejných zakázek.

Předpis má snížit formalismus a zapracovat do českého práva požadavky Evropské unie. Jeho přijetí doprovázela i kritika od neziskových organizací, mimo jiné za zavedení nevratného poplatku za podání stížnosti k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebo za to, že uvolnění pravidel počítá až příliš s poctivostí zadavatelů.

Zákon z dílny ministerstva pro místní rozvoj je nominován v anketě Zákon roku, kterou pořádá advokátní kancelář Deloitte Legal. V anketě veřejnost vybírá zákon, který měl v posledním roce nejlepší dopad na byznys.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.