Pokud favorit prezidentských voleb ve Francii Emmanuel Macron tento týden skutečně vyhraje, mohou se Polsko a Maďarsko brzo dočkat tvrdšího přístupu. Oba státy natahují svou politiku až na hranu liberálních pravidel Evropské unie. "Nelze čekat, že by EU, jež se v případě rozpočtu u členských zemí zabývá každým detailem, nic nedělala s Polskem či Maďarskem v případech, jako jsou univerzity, uprchlíci nebo základní hodnoty," řekl Macron francouzským médiím.

Hovořil sice hlavně o Polsku, ale polská konzervativní politika − ačkoliv si to Poláci přiznávají jen neochotně − je poháněna úspěchy a nápady, které přináší maďarský premiér Viktor Orbán a vláda jeho strany Fidesz.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.