Za loňský rok se zdvojnásobilo množství případů, kdy někdo vypuštěním dronu narušil bezletovou zónu kolem Pražského hradu a dalších důležitých objektů. Narůst těchto případů i samotných dronů začal znepokojovat ministerstvo vnitra, které připravilo plán na jejich regulaci a hlavně chystá ochranu před zneužitím dronů při teroristických útocích.

"Tyto technologie se dají zneužít k teroristickým útokům, a proto je také nutné mít možnost je dostat pod kontrolu," píše se v dokumentu, který bude ve středu projednávat vláda.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stále častěji se policisté setkávají s tím, že někdo dronem naruší bezletovou zónu.
  • Na ministerstvu vnitra proto vznikl plán, jak proti tomuto problému bojovat.
  • Policisté mají zájem o software, pomocí kterého by mohli dron najít a zneškodnit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.