Třináct dní zbývá do procesu, kdy český soud rozhodne o vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Nikulin nyní tvrdí, že se stal obětí politické hry. Agenti FBI ho prý v Praze nutili, aby se přiznal, že se zúčastnil proniknutí do serverů americké Demokratické strany, což on ale odmítl. Raději by byl vydán do Ruska, které ho obvinilo z krádeže elektronických peněz před šesti lety.

O tom, že mu agenti FBI měli nabízet dohodu výměnou za přiznání k zasahování do americké prezidentské kampaně, mluví Nikulin vůbec poprvé. Přesvědčování mělo proběhnout, když byl mladý Rus odvezen k identifikaci, sejmutí otisků na policejní stanici na Perštýně, a nebyl u něj jeho advokát. "Otázky se netýkaly ani tolik vydávacího řízení, jako spíše slibů a údajných možností, že pokud by spolupracoval a byl vydán do USA, bude se mít dobře. Měli jej nutit, aby se přiznal k tomu, že se účastnil proniknutí do sítě Demokratické strany. K výslechu mělo dojít pět týdnů před prezidentskými volbami, kdy toto téma bylo velmi sledované," říká Nikulinův advokát Martin Sadílek. Jde o vážné obvinění, takový útok mohl ovlivnit prezidentské volby a znevýhodnit demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.