Pětatřicet milionů korun odškodného zaplatí ministerstvo práce a sociálních věcí za nezákonný postup Státního úřadu inspekce práce, který po smrtelném úraze dělníka v listopadu 2008 přikázal opustit staveniště při rekonstrukci haly s hutním materiálem v Lutíně na Olomoucku. Potvrdil to Obvodní soud pro Prahu 2, když tento týden schválil smír mezi ministerstvem a firmou Salzgitter Mannesmann Stahlhandel, která uvedený areál vlastní.

Kvůli rozhodnutí inspektorátu zůstala střecha haly neopravená a zateklo do ní. Voda poničila uskladněné zboží. Firma se obrátila na soud, jenž nejdříve rozhodl o tom, že rozhodnutí inspektorátu o uzavření staveniště bylo nezákonné. A následně řekl, že za způsobenou škodu může jeho nezákonné rozhodnutí. Odpovědným určil zřizovatele: ministerstvo práce a sociálních věcí. Zbývalo potvrdit jediné: skutečnou výši škody. Tu znalec vyčíslil na 30 milionů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.