Těžko v Česku najdete jiného známého podnikatele, který by se tak ostře vymezoval vůči některým politikům a obviňoval je z korupce a dalších nešvarů. Když se Radim Jančura rozzlobí, nechá třeba vytisknout billboardy nebo vylepit fotky a telefonní čísla ministra na svých žlutých autobusech. Pokud ovšem ti samí politici nechají nějakou skulinu v zákoně, na níž se dá vydělávat, Jančura umí využít příležitosti. Dokazuje to i způsob, jakým těží z korunových dluhopisů.

Jančura nevydělává na dluhopisech stejně jednoduchým způsobem jako třeba ministr financí Andrej Babiš, který nakoupil cenné papíry za 1,5 miliardy korun od společnosti Agrofert a ročně mu plynou nezdaněné úroky kolem 90 milionů. Brněnský podnikatel využil korunové dluhopisy hned nadvakrát. S jejich pomocí nejprve převedl své firmy pod holding. Přes něj si pak snižuje daň ze zisků své klíčové společnosti − Student Agency.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.