Před třemi lety udělalo Česko velký skok. Země, kde byla marihuana nelegální, se stala jednou z mála, která povolila konopí pro léčebné účely nejen prodávat, ale i pěstovat.

O čtyři roky později ovšem v lékárnách pacienti na konopí nenarazí a státu se opakovaně nedaří najít tuzemského dodavatele. Škodí to pacientům a Česku uniká velký byznys.

"Jsme jediná země z těch necelých padesáti, která si zlegalizovala léčebné konopí a pak se jí podařilo dosáhnout stavu, kdy se k němu pacienti nemohou legálně dostat," říká lékař a poradce premiéra Tomáš Zábranský.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.