Existují tři nejvýznamnější mezinárodní akreditace byznys škol. Jsou jimi AACSB, AMBA a EQUIS. Akreditaci AACSB má necelých 800 škol z celkového počtu přibližně 15 tisíc škol světa. AMBA pak doposud získalo asi 245 škol a akreditaci EQUIS asi 170 škol. Necelých 80 škol světa má všechny tři uvedené akreditace současně. Akreditace se liší svým důrazem na kritéria, která musí školy naplnit, aby je získaly. Všechny se ale soustřeďují na garanci vysoké kvality manažerského vzdělávání.

Velkým úspěchem českého vysokého školství je získání akreditace EQUIS Fakultou podnikohospodářskou VŠE. Fakulta ji získala před necelým měsícem, a to po desetiletém snažení. Zařadila se tak mezi procento nejlepších byznys škol světa, jako jsou HEC Paris, London Business School, Rotterdam School of Management nebo University of St. Gallen. V regionu střední a východní Evropy je fakulta podnikohospodářská teprve čtvrtou fakultou, která akreditaci získala. V regionu ji má jen polská Kozminski University, ruská Graduate School of Management (St. Petersburg University) a slovinská Faculty of Economics (University of Ljubljana).

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?