Existují tři nejvýznamnější mezinárodní akreditace byznys škol. Jsou jimi AACSB, AMBA a EQUIS. Akreditaci AACSB má necelých 800 škol z celkového počtu přibližně 15 tisíc škol světa. AMBA pak doposud získalo asi 245 škol a akreditaci EQUIS asi 170 škol. Necelých 80 škol světa má všechny tři uvedené akreditace současně. Akreditace se liší svým důrazem na kritéria, která musí školy naplnit, aby je získaly. Všechny se ale soustřeďují na garanci vysoké kvality manažerského vzdělávání.

Velkým úspěchem českého vysokého školství je získání akreditace EQUIS Fakultou podnikohospodářskou VŠE. Fakulta ji získala před necelým měsícem, a to po desetiletém snažení. Zařadila se tak mezi procento nejlepších byznys škol světa, jako jsou HEC Paris, London Business School, Rotterdam School of Management nebo University of St. Gallen. V regionu střední a východní Evropy je fakulta podnikohospodářská teprve čtvrtou fakultou, která akreditaci získala. V regionu ji má jen polská Kozminski University, ruská Graduate School of Management (St. Petersburg University) a slovinská Faculty of Economics (University of Ljubljana).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Velkým úspěchem českého vysokého školství je získání akreditace EQUIS Fakultou podnikohospodářskou VŠE. Fakulta ji získala po desetiletém snažení. Zařadila se tak mezi nejlepších byznys školy světa.
  • Česká republika tak má nyní fakultu, se kterou budou chtít spolupracovat ty vůbec nejlepší školy světa.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru