LinkedIn má půl miliardy uživatelů

Sociální síť LinkedIn určená profesionálům jako prostředí pro navazování pracovních vztahů a hledání nových příležitostí má 500 milionů registrovaných uživatelů. To je o 37 milionů více než v říjnu loňského roku. Pro Microsoft, který LinkedIn koupil v prosinci za 26 miliard dolarů, je to dobrá zpráva. Počet aktivních uživatelů sítě je ale výrazně menší: 105 milionů. Redmondská firma doposud neměla v oblasti sociálních sítí úspěch, několik pokusů o vytvoření vlastní sociální sítě selhalo, podobně jako u Googlu. LinkedIn ale vykazuje zdravý růst a Microsoft svou sociální síť propojuje s dalšími produkty, jako je obchodní informační systém Dynamics 365.

DJI prodává helmu pro ovládání dronů

Čínský výrobce úspěšných profesionální dronů začal prodávat helmu, díky níž lze snadněji ovládat bezpilotní letouny. Video v 3D formátu zobrazuje dvojice malých displejů s vysokým rozlišením. K ovládání pohybu dronu slouží tradiční ovladač nebo experimentální funkce, která sleduje pohyb hlavy uživatele. Stejným způsobem lze ovládat také fotoaparát nebo kameru připevněnou pod dronem. Cena zařízení je v přepočtu 13 tisíc korun.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?