Lucie se ptá

Uděláš mi laskavost? Dáš mi kontakt na toho či onoho z této firmy? S touto prosbou se často vypořádávají známí napříč obory a podniky. Na jednu stranu každý musí uznat, že k části obchodních a společenských kontaktů mu taktéž pomohl někdo jiný. Na druhou stranu je vždy ožehavá nejistota, zda se sdílením kontaktu člověk nepřipravuje o vlastní obchod či o své dobré jméno. Strach, že kolega vůči dotyčnému, na nějž dostal kontakt, udělá nějakou "botu", nebo jej bude pořád s něčím otravovat, je legitimní.

Mám vyhovět kamarádovi, který po mně opakovaně žádá můj dobrý obchodní kontakt?

Jiří Devát odpovídá

Kontakt? Ostražitost je na místě. Pohybujete-li se v obchodě, jsou vaše kontakty a vaše důvěryhodnost nejcennějšími devízami. Přes naznačenou opatrnost existuje jeden silný argument pro sdílení kontaktů: networking. Přestože bývá leckým chybně chápán jako syslení kontaktů, jeho skutečný význam je "zasíťování". Jeho hodnota tkví v účinném propojování lidí. Tím přecházíte z obchodování se zbožím k vyšší formě obchodování s potřebami a tato prospěšnost se dá velmi dobře zpeněžit.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.