reSITE přiveze do Prahy známé architekty, urbanisty a designéry

Do 30. dubna je možnost zakoupit si zvýhodněnou vstupenku na mezinárodní konferenci reSITE, jež se uskuteční ve dnech 22.−23. června v pražském Foru Karlín. Letošní šestý ročník nese název reSITE In/visible City a jeho posláním je vylepšovat prostředí měst. Na seznamu významných řečníků je místostarosta Paříže Jean-Louis Missika, jenž představí jeden z největších a nejambicióznějších urbanistických projektů světa: Réinventer Paris, plně postavený na participaci. Organizátoři konference do Prahy pozvali také například japonskou architektku Kazuyo Sejima, držitelku prestižní Pritzkerovy ceny, obdoby Nobelovy ceny na poli architektury. Anebo Kathryn Gustafsonovou, designérku pamětní fontány Diany, princezny z Walesu. Architekt a profesor Teddy Cruz otevře se svou kolegyní profesorkou Fonnou Formanovou kontroverzní téma hraniční zdi mezi Mexikem a USA, kterou chystá prezident Donald Trump.

Finská YIT má v Praze další stavební pozemky

Developerské společnosti YIT Stavo se podařilo uzavřít další akvizici pozemků pro stavbu bytů, už druhou v letošním roce. V pražské čtvrti Háje tato finská firma koupila projekt s územním povolením pro přibližně 50 bytů, potvrdil HN ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák. V tuto chvíli se projednává stavební povolení pro projekt, a pokud vše půjde dobře, stavba bytového domu bude zahájena ještě letos ve třetím čtvrtletí.

V článku se dále dozvíte

  • reSITE přiveze do Prahy známé architekty, urbanisty a designéry.
  • Finská YIT má v Praze další stavební pozemky.
  • V Brně začínají Stavební veletrhy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru