Vládnoucí koalici už zbývá jen půl roku do voleb na to, aby alespoň částečně splnila svůj slib, že prosadí zákon, který by umožnil efektivnější řízení veřejných nemocnic. Z původního zákona o neziskových nemocnicích, který počítal s přeměnou desítek zařízení, se nakonec stal zákon o deseti univerzitních nemocnicích.

Poslanci v úterý návrh začnou projednávat. Univerzitními se mají stát dosavadní fakultní nemocnice. Půjde o novou právní formu, která má nahradit nevyhovující status příspěvkové organizace. Hospodařit budou s majetkem, který na ně stát převede. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) si od zákona slibuje nezprivatizovatelnou síť nemocnic se samostatnějším vedením.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.