Očekává se, že hotovost bude do pár let vytlačena platbami kartou nebo mobilním telefonem. Technologické změny do finančního světa přinesou zjednodušenou správu osobních účtů, rychlejší placení nebo méně času stráveného na pobočkách bank.

Finanční domy jdou takovým změnám vstříc − už proto, že je k tomu vybízí Evropská unie. Z jejího popudu budou banky od března příštího roku k datům svých klientů muset na jejich požádání pouštět také finančně-technologické firmy. Ty začnou lidem nabízet nové finanční aplikace, což by mělo zvýšit konkurenci na dosud stojatém bankovním trhu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.