Možnosti investování na finančních trzích prostřednictvím podílových fondů jsou v Česku poměrně široké. I drobní střadatelé usilující o zhodnocení svých volných prostředků tak mají z čeho vybírat. Navíc investory chrání kvalitní zákony. Díky jednotnému evropskému trhu mají také lidé možnost investovat nejen do podílových fondů založených v Česku, ale i do zahraničních, spravovaných velkými investičními firmami s mnohaletou tradicí.

Podstatnou výhodou je i vysoká likvidita. To znamená, že v případě takzvaných otevřených podílových fondů, kterých je většina, může střadatel či investor nakoupené podílové listy kdykoliv odprodat nazpět a peníze získat v řádu několika dní. "Investiční společnost provádí takzvaný zpětný odkup za oficiální kurz podílového listu. Tato cena zpravidla bývá na webových stránkách fondu," uvádí Jan Záhumenský, analytik Institutu strategického investování (ISTI) při Fakultě financí a účetnictví na VŠE.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru