Lidé v Česku jsou evropskými šampiony v placení bezkontaktními kartami. Z více než 11 milionů platebních karet v tuzemsku je těch bezkontaktních naprostá většina − přes devět milionů. Platit bezkontaktně je pohodlné − kartu stačí k platebnímu terminálu pouze přiložit. Podobně funguje i placení mobilním telefonem. To ale zatím v Česku takové úspěchy neslaví - samozřejmě kromě klasického převodu finančních prostředků pomocí aplikace v mobilu nebo počítači. Bezkontaktní platbu mobily u obchodníka v zemi podporuje Komerční banka a ČSOB, které dohromady obsluhují asi 23 tisíc "mobilních plátců".

"Mobilní platby se dosud plně nerozběhly, protože nebylo pro uživatele tak jednoduché s nimi začít. To se ale nyní mění," říká Miroslav Lukeš, šéf kartové firmy MasterCard pro Česko, Slovensko a Rakousko.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.