Sto devadesát kroků vede podle ODS k lepšímu Česku. O víkendu je strana představila na své programové konferenci. Jedním z těch hlavních má být avizované zrušení elektronické evidence tržeb.

"ODS nepůjde do vlády s nikým, kdo nám nepomůže EET odstranit," znovu potvrdil straníkům předseda Petr Fiala.

V brožuře, kterou na konferenci představili a která obsahuje všechny programové zásady strany, ale elektronickou evidenci tržeb v kolonce "zrušíme" čtenář nenajde. Je zařazená do vedlejší "prosadíme" a formulovaná jako "zastavení EET".

Že by šlo o zadní vrátka, která by už teď připouštěla případnou povolební koalici s hnutím ANO, ale Fiala odmítá: "To je slovíčkaření. Každý chápe, co tím myslíme. My jsme slíbili, že zrušíme EET. A na tom se nic nemění," tvrdí.

A na svém trvá i místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

"Ohledně spekulací o povolebních koalicích říkám zcela jasně, že ODS bude ve vládě jedině tehdy, pokud bude schopná dodržet sliby voličům, včetně zrušení EET," říká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.