Největší český e-shop s nábytkem si nového, moderního skladu dlouho neužil. Společnost Exiteria si nejprve nechala postavit sklad nábytku u dálnice hned za Prahou, potřebovala ho pro svůj e-shop MT-nábytek s miliardovým obratem. Minulý týden na sebe ale podala návrh na insolvenci. Vlastník teď musí shánět nového nájemce do haly o velikosti 21 tisíc metrů čtverečních.

"Jsme dostatečně flexibilní a poptávka po prostorách v našich parcích je natolik silná, že případné uvolněné kapacity jsme schopni v krátké době vykrýt," říká Adam Foks z marketingu společnosti PointPark Properties, jež logistické parky pod značkou P3 provozuje. O tom, jaký dopad bude mít krach Exiterie na činnost jeho firmy, podrobněji nemluví. "Detaily obchodních vztahů s našimi klienty veřejně nesdílíme," uvedl pouze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Největší český e-shop s nábytkem si nového, moderního skladu dlouho neužil.
  • Společnost Exiteria, která e-shop MT-nábytek s miliardovým obratem provozovala, na sebe minulý týden podala návrh na insolvenci.
  • Nové distribuční centrum si Exiteria nechala postavit při dálnici D11 kousek od Prahy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru