Ke 2,5 miliardy korun, rozděleným loni na podporu zemědělských investic, nedávno ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) mimořádně přidal další více než půlmiliardu. Díky tomu se dostalo i na tři firmy Agrofertu či podnik nového šéfa Agrární komory Zdeňka Jandejska, které by jinak na dotace nedosáhly.

Ministerstvo výjimečné navýšení vysvětluje tím, že se sešlo velké množství kvalitních projektů a peníze na ně nestačily. K podpoře zemědělských investic slouží Program rozvoje venkova, který financuje převážně Evropská unie a cílí na malé a střední podniky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.