Anketa Zákon roku, kterou organizuje společnost Deloitte Legal, oceňuje právní normy, které mají pozitivní dopad na byznys. Cílem projektu je přispět k diskusi mezi českými podnikateli, politiky a veřejností o kvalitě právních předpisů. "Umístění jednoho z klíčových zákonů z dílny ministerstva financí, který se nám podařilo prosadit, mě samozřejmě moc těší. Ve většině zemí EU je evidence tržeb standard, na nějž jsou lidé zvyklí," říká k nominaci zákona o elektronické evidenci tržeb ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Podle nominační rady složené z právníků, daňových poradců a zástupců profesních komor, jako je Svaz průmyslu a dopravy nebo Svaz obchodu a cestovního ruchu, která šestici finalistů vybrala, přispěl zákon o EET k narovnání podnikatelského prostředí. Navíc k tomu používá moderní postupy a hlavně digitalizaci, což je podle členů rady předpokladem pro budoucí zjednodušení daňové administrativy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru