Ztemnělou bazilikou svatého Petra ve Vatikánu putuje svíce, od které si věřící zapalují vlastní svíčky. Během takzvané velikonoční vigilie si tím křesťané na Bílou sobotu po západu slunce připomínají noc, kdy vstal Kristus z mrtvých. Následuje bohoslužba, při níž pokřtí jedenáctku věřících z celého světa samotný papež František. Mezi těmi, které v sobotu večer pokropil svěcenou vodou, byla i Češka. Úřednice Taťána Čempelová z Dětmarovic na Karvinsku se tak stala vůbec první věřící z Česka, které se v novodobé historii dostalo výsady křtu hlavou katolické církve.

"Dojmy jsou impozantní, jsou nádherné, protože celá atmosféra byla velmi mysteriózní. Bazilika potemněla a poté, co Svatý otec požehnal u vstupu do baziliky oheň, jsme vcházeli se svícemi. Úvod byl překrásný, takže to nabudilo takovou atmosféru, která se ani nedá popsat slovy," uvedla pro ČTK devětačtyřicetiletá žena, která má na dětmarovickém úřadě na starosti odpadové hospodářství, ochranu ovzduší, péči o zeleň, nájmy nebytových prostor a místní rozhlas. Na křest se připravovala několik týdnů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.