Na projednávání sociálních témat, jež zahrnují dávky, příspěvky, daňové bonusy a další všemožná zvýhodnění, se vždy jasně ukáže, že někteří poslanci mají s reálným životem společného skutečně jen málo. Nikdo z nich se evidentně nikdy nedostal do situace, kdy seděl doma s malým děckem na rodičovské "dovolené", nemohl do práce kvůli nedostatku školek, jeslí a dalších sociálních zařízení a ještě k tomu neustále poslouchal, jak si má onu dovolenou v klidu a pokoji užít. Protože kdyby něco takového většina zákonodárců zažila, nemohl by systém mateřské a rodičovské dovolené nikdy dojít do stavu, v jakém se aktuálně nachází.
Pamětníci si možná vzpomenou na hektický rok 2006, kdy v rámci předvolebního myšlenkového zatmění poslanci schválili zdvojnásobení rodičovských dávek, čímž zakonzervovali nejdražší a nejdelší rodičovskou dovolenou na světě. Tím matky "usadili" doma, čímž je dostali do situace, kdy se stávají v jistou chvíli nezaměstnatelnými, resp. po návratu jen těžko hledají práci. A i kvůli nekonečné rodičovské je Česko pravidelně na prvních místech žebříčku, jenž sleduje rozdíly v příjmech žen a mužů.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru