Součástí cesty prezidenta Miloše Zemana do Chorvatska se staly i zájmy jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Podle tamních médií lobboval Zeman na konci března spolu s velvyslancem Vladimírem Zavázalem za skupinu KKCG, která chce od maďarského koncernu MOL koupit 49procentní podíl v chorvatské ropné a plynárenské společnosti INA.

"Jednání proběhla, ale je to citlivé téma a nebudeme to komentovat," řekl HN český obchodní rada na záhřebském velvyslanectví Bohuslav Zavadil. Ohledně probíhajících jednání nechtěla nic sdělit ani KKCG. "Dlouhodobý zájem KKCG o vstup na chorvatský trh trvá, ale žádné akvizice v jejich průběhu nekomentujeme," řekla mluvčí skupiny Dana Dvořáková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.