Zaměstnanci gumárenského podniku Mitas dostali přidáno. Přesto včera na dvě hodiny přestali pracovat a stávkovali za zvýšení platů. Podle odborů firma navýšila mzdy málo − zhruba o sedm procent u dělníků a o necelá tři procenta u techniků.

"Přestože se doposud všechny strany na nové kolektivní smlouvě neshodly, přistoupili jsme k jednostrannému zvýšení mezd pro všechny zaměstnance, a to zpětně od ledna 2017," vysvětloval včera Ralph Kellenberger, vedoucí oddělení lidských zdrojů, pověřený vedením kolektivního vyjednávání za společnost Mitas. Nezapomněl přitom zdůraznit, že se nejednalo o řešení, ale pouze o první krok ze strany firmy v rámci vyjednávání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.