Pavel Sehnal se v pojišťovnictví našel. Jako by jej měl v krvi, ačkoliv v 80. letech začínal jako konstruktér v Tesle Elstroj. Je z něj díky němu i velmi zámožný muž − v roce 2005 prodal Českou podnikatelskou pojišťovnu, kterou vybudoval, Kooperativě, za což mu na účtu přistály nižší jednotky miliard. A na pojišťovnictví spoléhá i ve svém novém projektu, v rozjezdu nové politické strany se starou značkou: Občanské demokratické aliance čili ODA.

"Připusťme, že pan Sehnal je zkušený podnikatel, a pan Sehnal je jediný člověk v této zemi, který z nuly vybudoval dvě pojišťovny, a to Českou podnikatelskou pojišťovnu, která má dnes šest miliard obratu, a když měla čtyři miliardy, tak ji prodal Rakušanům. V té době měla řádově 400 tisíc klientů. A vybudoval také pojišťovnu Slavia, která má 200 tisíc klientů. Takže nechci úplně dávat rovnítko mezi budování pojišťovny a politické strany, ale přesto jsou tam významně stejné okamžiky," snaží se rozptýlit pochybnosti nad tím, zda se mu jeho mise podaří, a nikoliv naposled během rozhovoru s HN o sobě mluví ve třetí osobě. Trochu tím připomíná exprezidenta Václava Klause, s nímž je prý v pravidelném kontaktu.

"Když se zeptáte lidí, jestli znají ODA, ručím vám za to, že ji bude znát přes 70 procent," říká majitel akvaparku v Čestlicích u Prahy. Argument, že to ještě nemusí znamenat, že ji budou i volit, jej nechává klidným. "Zda budou lidé volit ODA, je jiná otázka, protože my jsme kampaň pořád ještě nezahájili."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?