Volba ředitele České televize se rozjíždí naplno. Rada ČT dnes vybere pětici kandidátů postupujících do nejužšího výběru. Překvapení nečekejme. Jistým postupujícím je současný šéf Petr Dvořák a doprovodí ho další relevantní osoby. Tipnout si lze třeba exředitele TV Prima Martina Konráda či dramaturga pořadu 168 hodin Karla Nováka. A upřímně, už nyní lze sázet i na konečný výsledek. Bylo by překvapením, kdyby se Dvořák za čtrnáct dní nestal ředitelem na dalších šest let (čímž není řečeno, že celých šest let musí vydržet, situace po sněmovních volbách bude divoká).

Pro Dvořákův úspěch ve volbě existuje několik indicií. Členové rady se k Dvořákovi vyjadřují vesměs pozitivně. "Je dobrým manažerem, podařilo se mu stabilizovat finanční situaci, ušetřit a zároveň udělat několik důležitých investic," řekl nedávno předseda rady Jan Bednář. Rada ČT také v poslední době hájila Dvořákovo vedení televize ve sporech s Andrejem Babišem ohledně reportáží o dluhopisech Agrofertu. Dvořákovo odsunutí by se dalo interpretovat jako vyhovění Babišovým zájmům a není úplně pravděpodobné (byť to není nemožné), že by se v televizní radě nyní našlo dost členů, kteří by do toho byli ochotni jít.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?