Budoucnost světové ekonomiky je v digitalizaci, jež umožní miliardám strojů, systémů a čidel spolu vzájemně komunikovat a v reálném čase si vyměňovat informace. Firmám dovolí vyrábět mnohem efektivněji a pružně se přizpůsobovat rychle se měnícím potřebám jednotlivých zákazníků. Povede také ke vzniku firem, které budou i s malým počtem zaměstnanců generovat obrovskou hodnotu.

Italský podnikatel (a také vědec a spisovatel) Federico Pistono jako příklad uvádí americkou firmu WhatsApp, založenou v roce 2009 (později ji převzal Facebook). Její bezplatnou aplikaci pro zasílání zpráv nyní používá více než miliarda lidí ve 180 zemích. "Podniku s pouhými 55 zaměstnanci se fakticky podařilo zničit byznys spojený se zasíláním SMS," tvrdí Pistono, podle kterého je to začátek nezadržitelného nového trendu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Digitalizace, která výrazně změní strukturu ekonomiky, zatím postupuje v Evropě pomalu.
  • Platí to i pro zavádění automatizace v průmyslu, kde se nasazují roboti.
  • Firmy z technologického sektoru budou stále častěji přebírat podniky z tradičních odvětví.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.